FAQ /

O co najczęściej pytacie przed wizytą?

Jak długo trwa zazwyczaj wizyta u fizjoterapeuty?

Wszystko zależy od konkretnego schorzenia. Pierwsza wizyta zawsze trwa dłużej – musimy mieć czas na rozmowę i szczegółowe badanie. Generalnie można jednak przyjąć, że nasze spotkanie będzie trwało od pół godziny do godziny.

Jak powinnam / powinienem przygotować się do wizyty?

Zabierz ze sobą wszystkie aktualne badania, jakie posiadasz. Mogą to być badania krwi, zdjęcia RTG, czy rezonans magnetyczny. Ostatni posiłek zjedz nie później niż na godzinę przed wizytą. Ubierz się swobodnie, umyj skórę i nie używaj zbyt tłustych balsamów – często stosuję techniki głębokie masażu i zbyt duży poślizg nie będzie korzystny. I najważniejsze – zrelaksuj się! Niech to będzie czas dla Ciebie, Twoje podejście jest ważne!

Jak przebiega wizyta?

Na początku przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad – porozmawiamy o Twoim zdrowiu, zapoznam się z wynikami badań, opowiesz o swoich dolegliwościach. Następnie obejrzę Twoją sylwetkę, zbadam, wykonam potrzebne testy diagnostyczne. Ostatnim elementem jest leczenie. Opowiem Ci dokładnie, co się dzieje z Twoim ciałem, wyjaśnię, jaki mam pomysł na terapię, jakie będą jej zalety, czego się możesz spodziewać. Na pewno porozmawiamy też o profilaktyce i o tym, co Ty sam / sama możesz robić, by sobie pomóc.

Ile kosztuje wizyta?

W zależności od tego, ile będzie trwało nasze spotkanie zapłacisz od 60 do 120 zł. Jeśli chcesz skorzystasz z innych usług, np. z drenażu limfatycznego, zajrzyj do zakładki CENNIK, tam znajdziesz wszystkie szczegóły.

Jak mogę się umówić?

Najlepiej zadzwoń, byśmy mogli chwilę porozmawiać o Twoich dolegliwościach i ustalić dogodny termin wizyty. Mój numer: +48 668 147 417. Jeśli wolisz kontakt mailowy, napisz do mnie: fizjoterapia@agnieszkaspiewak.pl. Podaj swoje dane i opisz pokrótce swoje dolegliwości.

Z ilu zabiegów muszę skorzystać, żeby przestało mnie boleć?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, co Ci dolega i jak Twój organizm zareaguje na terapię. Rzadko się zdarza, by widoczna poprawa nastąpiła już po jednej wizycie. Czasem potrzeba ich trzech, a czasem nawet dziesięciu. Jeśli jednak, poza naszymi spotkaniami, będziesz się stosować do moich wskazówek dotyczących Twojego codziennego życia – aktywności fizycznej, postawy ciała, odżywiania – na pewno szybciej osiągniesz oczekiwane efekty.

Czy siniaki po zabiegu bańki chińskiej są normalne?

Nie tylko normalne, ale nawet... wskazane! To właśnie dzięki nim Twoje uda będą później wyglądać super. Dlaczego tak się dzieje, możesz przeczytać TUTAJ.

Czy zabieg bańką chińską jest bolesny?

Wszystko zależy od Twojej indywidualnej wrażliwości na ból, ale, bądźmy szczerzy, bańka chińska do najprzyjemniejszych zabiegów nie należy. Najbardziej bolesny jest pierwszy i drugi raz. Potem skóra się przyzwyczaja i jest lepiej.

Czy igłoterapia jest bolesna?

Generalnie igłoterapia nie jest bolesna. Odczucia związane z wkłuciami pacjenci określają raczej jako mrowienia. Więcej na temat zabiegu igłoterapii suchej możesz przeczytać TUTAJ.

Czy po zabiegu mogę iść na siłownię?

Zabiegi fizjoterapeutyczne są dla ciała dość stresujące, więc lepiej zamiast na siłownię, idź do domu i wypocznij. Pozwól zregenerować się swoim mięśniom. Uwierz mi, będą zmęczone niemal tak, jak po dobrym treningu.

Czy 8-miesięczne dziecko nie jest już za duże na masaż dla niemowląt?

Wiek nie jest przeciwskazaniem. Twoja pociecha jest teraz po prostu bardziej ruchliwa i ciężej będzie utrzymać w pozycji leżącej. Niemniej, na pewno oboje skorzystacie na masażu Shantala!