Bańka chińska /

Skuteczna walka z cellulitem – masaż bańką chińską i drenaż limfatyczny

bańka chińska

Ta oferta skierowana jest głównie do pań. Trzeba jednak przyznać, że panom również zdarza się z niej korzystać :)

Cellulit dotyka nas wszystkie. Jest widoczy już nawet u nastolatek, a z wiekiem, niestety, go przybywa. Jest to nie tylko problem estetyczny – zdarza się, że powoduje ból, utrudnia noszenie ubrań, przeszkadza w życiu. Jest jednak na niego sposób.

W moim przekonaniu najlepszą metodą walki z cellulitem jest masaż bańką chińską. Poza likwidacją cellulitu, pomaga on także zmniejszyć rozstepy na udach i pośladkach, a nawet zlikwidować bóle kręgosłupa.

Pierwszym etapem zabiegu jest przygotowanie do niego skóry głębokim masażem klasycznym. Dopiero po tym możemy przystąpić do właściwego masażu bańką. Podciśnienie w bańce powoduje zassanie fałdu tkanek, który wraz z bańką będzie przesuwany w kierunku węzłów chłonnych. Pobudza to krążenie krwi, dzięki czemy zalegające w organizmie toksyny szybciej zostaną usunięte, mięśnie się rozluźnią, a skóra pięknie się uelastyczni. Bańką masujemy uda, pośladki i "boczki".

Bezpośrednio po zabiegu na ciele pojawiają wybroczyny i siniaki. Bez obaw – to zupełnie naturalne! W tym miejscu tworzy się stan zapalny, co mobilizuje organizm do lokalnej walki z toksynami. Gdy zasinienia znikną, zobaczysz piękne i jędrne ciało.

Masaż bańką chińską trwa około 45 minut.
Aby osiągnąć zamierzony efekt potrzeba ok. 10-12 zabiegów w serii, najlepiej powtarzanych co dwa dni.

W skutecznej walce z cellulitem pomocny jest drenaż limfatyczny. Jest to masaż uciskowy, usprawniający krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie. Wskazany jest w leczeniu obrzęków limfatycznych i zastoju limfy. Wpływa na poprawę metabolizmu, pobudzenie układu limfatycznego i przyspieszenie procesu oczyszczania organizmu. Zalegająca chłonka jest mechanicznie przepychana w kierunku węzłów chłonnych.

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem wykonywanym bardzo powoli. Przykładowo, masaż kończyn dolnych trwa ok. 1,5 godziny.
Bardzo dobre efekty daje połączenie drenażu limfatycznego z zabiegami bańką chińską.